You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Wczytywanie...

Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu

 

„Człowiek jest wielki nie przez to,
co ma, nie przez to,kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II


Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą, jaka zrodziła się w  Prywatnej Szkole Podstawowej  „Scholasticus”   we wrześniu 2018 r. Łączy działania wielu osób i ma na celu promowanie postaw prospołecznych wśród uczniów.

Skupia uczniów najstarszych klas oraz nauczycieli, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne, reagować w miarę możliwości na potrzeby innych. Członkowie koła działają pod kierunkiem p. Ewy Jakubczyk, p. Sylwii Banasiak, p. Kamila Pawlikowska.

Praca wolontariuszy w Szkolnym Kole Wolontariatu stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucia sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.